Nors nuosavas automobilis leidžia jaustis visaverčiu jo šeimininku, jis taip pat įpareigoja. Ir tai yra viena esminių priežasčių, kodėl ilgalaikė automobilių nuoma neabejotinai tampa lygiaverčiu pasirinkimu tarp automobilių vairuotojų.

Vis labiau populiarėjant ilgalaikei automobilių nuomai, nemažai žmonių susiduria su klausimu: kokie ilgalaikės automobilio nuomos privalumai ir trūkumai?

Privalumai

  • Nauja transporto priemonė. Nuomojantis automobilį, daug paprasčiau sukurti sau galimybę vairuoti aukštos kokybės ir būklės, naują automobilį.
  • Mažiau priežiūros. Išsinuomojus automobilį, daug mažiau skiriama laiko ir finansinių sąnaudų jo priežiūrai (ypač, kada išsinuomojamas naujas automobilis). Automobilių nuomininkai gali pamiršti apie mechaninius gedimus – už juos atsakomybė tenka nuomojimo paslaugas teikiančiai įmonei.
  • Pigiau trumpojoje perspektyvoje. Skirtingai nei perkant nuosavą automobilį, automobilio nuoma gali būti daug pigesnė ar bent jau nereikalaujanti didelių vienkartinių išlaidų.
  • Neįpareigoja. Kada nusibosta pasirinktas automobilis ar pasikeičia gyvenimo aplinkybės, dėl ko automobilis tampa nebereikalingu, jį galima lengvai pakeisti ar grąžinti nuomos įmonei.

Trūkumai

  • Reguliarūs mokėjimai. Nuomojantis automobilį, svarbu nepraleisti mokėjimo terminų. Kai kuriems vartotojams būtinybė reguliariai pateikti mokestį už automobilį gali tapti papildomu rūpesčiu.
  • Nesi automobilio šeimininkas. O tai reiškia, kad pasibaigus nuomos laikui, automobilis nuomininkui nebepriklauso. Kita vertus, automobilių nuomą teikiančios įmonės suteikia galimybę jį įsigyti už likutinę kainą.
  • Brangiau ilgojoje perspektyvoje. Nuomodamiesi automobilį sumokėsite daugiau, negu nusipirkdami nuosavą automobilį ir jį naudodami daugelį metų.
  • Galimi papildomi mokesčiai. Kartais automobilių nuomos įmonės nustato galimo kilometražo ribą, kurią viršijus gali tekti papildomai susimokėti. Taip pat gali gresti baudos už vėluojančius mokėjimus ar automobilio nusidėvėjimą. Dėl to prieš nuomojantis automobilį svarbu išnagrinėti sutartį ir įvertinti galimas rizikas.

Vietoje išvadų

Ilgalaikė automobilių nuoma yra puikus pasirinkimas norintiems neįsipareigoti ilgojoje perspektyvoje, o taip pat vairuoti naują ir kokybišką transporto priemonę. Tad priklausomai nuo individualių vairuotojo poreikių ir gyvenimo būdo, automobilio nuoma gali būti daug praktiškesnis ir geresnis pasirinkimas, negu automobilio pirkimas.