Šiomis dienomis yra gausybė įrenginių, kurie padeda palaikyti norimą šilumą namuose. O jeigu jos reikia tik viename iš kambarių, tuomet šią funkciją gali atlikti ir patys paprasčiausi variantai. Nors kartais iš gausaus jų pasirinkimo spektro atrasti vieną variantą gali būti sudėtinga. Tuo labiau, kad kažkokio pačio geriausio varianto išskirti neįmanoma. Kadangi ir kiekvienu atveju poreikiai gali būti pakankamai skirtingai. Kartais šildytuvai bus reikalingi gana nemažoms patalpoms, o kartais labai nedideliam kambariui. Todėl atsižvelgiant į šį aspektą reikėtų rinktis atitinkamo galingumo įrenginį. Kai kuriais atvejais papildomą galią gali kompensuoti didesnis šildymo plotas. Nors neretai šie du aspektai yra tarpusavyje susiję. Taip pat galima atsižvelgti ir į gamintoją, nors ne visuomet žinomesni vardai tikrai garantuos aukštesnę kokybę. Kadangi būna tikrai gerų ir pakankamai nebrangių variantų, kuriuos kuria mažiau žinomi gamintojai. Todėl kiekvieną modelį reikėtų vertinti individualiai.

Tepaliniai ar elektriniai šildytuvai, kurį pasirinkti?

Pavadinimas gali kažkiek ir suklaidinti, kadangi tiek vienas, tiek ir kitas variantas veikimui naudos elektros energiją. Tačiau iš esmės skirsis jų veikimo principas. Elektrinis variantas turi kaitinimo elementą, kuris kaista ir taip skleidžiama šiluma. Kartais ją dar paintensyvina įmontuotas ventiliatorius, kuris pastoviai pučia iš įrenginio karštą orą. O tuo tarpu tepalinis variantas veikia kitaip – jame kaitinamas viduje esantis tepalas. Kuris įkaitęs skleidžia šilumą. Toks principas labai artimas tradiciniai namuose naudojamai šildymo sistemai, kuria remiasi radiatoriai. Tik skirtumas tas, jog ten naudojamas karštas vanduo. Aišku, abu šie šildytuvai gali sėkmingai atlikti savo funkciją. Tačiau kiekvienas iš jų turi savų pliusų bei minusų. Tepalinis vertinamas dėl savo tylaus ir praktiškai negirdimo veikimo ir dėl to, jog taip nesausina oro. Tačiau jo ir kaina yra atitinkamai didesnė. Tuo tarpu elektrinis bus mažesnis ir gerokai pigesnis pasirinkimas. Be to, jis gali žymiai greičiau prišildyti tą pačią patalpą. Tačiau tam sunaudos daugiau elektros energijos ir veiks garsiau, ypač jeigu jame yra ventiliatorius.

Kokia yra šildytuvas kaina?

Patys pigiausi variantai gali kainuoti vos keliolika Eurų, o tuo tarpu brangesni gali pasiekti netgi triženklę sumą. Taigi, priklausomai nuo pasirinkimo kaina gali svyruoti labai smarkiai. Labiausiai ją lemiantys aspektai yra įrenginio veikimo principas, jo galingumas bei modernumas. Nors kartais daugiau gali tekti sumokėti ir už papildomas funkcijas. Geriausias toks pavyzdys būtų įrenginys, kuris atlieka ne tik šildymo, bet ir vėsinimo funkciją. Todėl jis gali būti naudojamas ne tik žiemą, bet ir vasarą. Arba išmaniai valdomas oro šildytuvas. Neskaitant šių ypatybių sutaupyti galima renkantis optimalų variantą konkrečiai patalpai. Kadangi tikrai ne visuomet bus reikalingas itin galingas įrenginys, ypač jeigu patalpa gana nedidelė. Taip pat brangesni būna tyliai veikiantys prietaisai, tad, jeigu šis aspektas nėra labai svarbus, taip pat galima sutaupyti. Bet visuomet ieškoti pigiausio varianto taip pat nereikėtų, kadangi kartais žema kaina gali turėti įtakos ir trumpesnei daikto tarnavimo trukmei. O toks variantas tikrai nenudžiugintų nė vieno.

https://www.e-nit.lt/sildymas/elektriniai-sildytuvai