Drenažo įrengimas yra vienas svarbiausių etapų projektuojant pastatus tam tikroje teritorijoje. Jeigu drenažo sistema bus įrengta neprofesionaliai ar drenažo sistemos dalys bus nekokybiškos, gruntinis vanduo ir drėgmė sukels rimtų problemų teritorijoje ar pastato struktūroje.

Tuo tarpu teisingas, profesionalus ir kokybiškas drenažo įrengimas užtikrina, kad teritorijoje esantys pastatai bus apsaugoti nuo vandens pažeidos.

Jeigu planuojate įsirengti drenažą, verta atkeipti dėmesį, ko reikėtų vengti ir kas svarbu, kad drenažo sistema efektyviai atliktų savo funkcijas ir nesukeltų finansinių nuostolių.

Netinkamas drenažo sistemos dydis

Jei drenažo sistemos dalys bus netinkamo dydžio, įrengtas drenažas gali nepajėgi sugerti vandens. Dėl to prieš įrengiant drenažą, labai svarbu tiksliai apskaičiuoti teritorijos, pastato matmetis ir pagal tai pritaikyti tinkamą drenažo įrenginių dydį.

Nepakankamas vamzdžių kiekis

Tam, kad drenažo sistema gebėtų pašalinti vandenis, svarbu parinkti vamzdžius, kurie pajėgtų tai atlikti. Kitaip tariant, vamzdžiai turi sutalpinti pakankamą vandens kiekį. O tam svarbu parinkti tikslų vamzdžių kiekį bei kokybiškas medžiagas.

Saugumo neužtikrinimas

Dar viena dažnai pasitaikanti problema yra nepakankamas drenažo sistemos saugumas. Drenažo įrengimas yra sudėtingas procesas, o pačio drenažo funkcijos – itin svarbios. Jeigu įrengiant drenažo sistemą bus neužtikrinamas saugumas, o drenažo įrenginiai bei detalės nebus kokybiškos – visa tai gali sąlygoti rimtus gedimus ir sistemos negebėjimą atlaikyti krūvio.

Nesirūpinimas įrengta drenažo sistema

Kad ir kaip profesionaliai ar kokybiškai bus įrengta drenažo sistema, jeigu nebus rūpinamasi įrenginių švara ir valymu – sistemos dalys po kurio laiko užsikimš, o tai galimai sukels rimtų gedimų. Dėl to įsirengus drenažo sistemą, svarbu atlikti reguliarią jos patikrą (geriausiai – konsultuojantis su profesionalais) bei taikyti prevencines priemones, kurios padėtų palaikyti įrenginių švarą.

Montuojant drenažo sistemą, sarbu naudotis profesionalų pagalba

Tam, kad drenažo sistema tarnautų ilgą laiką ir keltų kuo mažiau rūpesčių, svarbu, kad ji būtų atlikta srities profesionalų. Pasirinkus tinkamus specialistus, investicija tikrai atsipirks. Tuo tarpu bandant įrengti drenažo sistemą savarankiškai, didėja klaidų rizika, o ilgojoje perspektyvoje tos klaidos gali kainuoti itin daug.