Ko gero visi tėvai savo vaikams linki tik geriausių dalykų ir nori jiems suteikti patį geriausią išsilavinimą. Visi žinome, kaip svarbu tinkamai pasirinkti priešmokyklinio ugdymo įstaigą, tačiau dar svarbesnis sprendimas yra į kokią mokyklą užrašyti savo vaiką. Yra tėvų, kurie mano, kad privačios mokyklos yra geresnės už valstybines. Visgi, svarbu suvokti, kad vienareikšmiško atsakymo nėra – abu pasirinkimai turi tiek neigiamų, tiek teigiamų pasekmių.

 

Tikrai ne visos privačios mokyklos yra geresnės už valstybines. Ekspertai visuomet pabrėžia, kad reikėtų dėmesį kreipti į tai, kaip mokykloje yra organizuojamas mokymas ir ugdymas. Būtent nuo organizuojamos mokymosi sistemos bei mokytojų priklauso tai, ar vaikai gaus visas reikiamas žinias. Taip pat, labai svarbi yra pati mokyklos filosofija – visos ugdymo įstaigos turi tam tikras vertybes, kuriomis remiasi priimdamos tam tikrus sprendimus. Būtent šie aspektai yra svarbūs renkantis tarp valstybinės ir privačios mokyklos.

 

Svarbu suvokti ir tą faktą, kad privačios mokyklos paprastai yra labai brangios. Tačiau, mokama yra už vaiko įgytas žinias bei už gerą išsilavinimą. Taip pat, privačiose mokyklose paprastai būna kur kas mažiau mokinių, nei valstybinėse, todėl vaikai sulaukia daugiau mokytojų dėmesio. Mokytojai turi žymiai daugiau laiko tam, kad atsakytų į visus vaikams kylančius klausimus ir paaiškintų kiekvieną smulkmeną, kurios jie nesuprato.

 

Privati mokykla Vilniuje – https://vitliolicejus.lt/