Net ir konkreti medžio rūšis pirtyje yra labai svarbus aspektas. Kadangi nuo to priklauso, kiek ji gali įkaisti. Ir jeigu pasiekiama pernelyg didelė temperatūra, tuomet ant tokio medžio sėdėti arba gulėti gali nebūtų labai komfortiška. Todėl dažniausiai naudojami yra liepos gaminiai, tačiau yra dar kelios rūšys, kurios taip pat tinka pirtims. Todėl galima rasti norimą variantą net ir tiems, kas ieško išskirtinių bei labiau egzotinių sprendimų. Taip pat tokia pirties mediena turėtų būti pakankamai tikslių matmenų bei turėti tarpus tarp lentučių. Tas svarbu, kad ant jos būtų patogu ne tik sėdėti, bet ir gulėti, todėl reikėtų pasirinkti atitinkamą dydį. Nors dažniausiai naudojami jau standartiškai tapę variantai. Taip pat medis turėtų būti obliuotas ir lygus, kitaip nebus malonu ant jo leisti laiką pirtyje.

Nuo ko priklauso pirties mediena kaina?

Toks klausimas bus aktualus praktiškai visiems, kurie nusprendė įsirengti arba dar tik galvoja apie nuosavą pirtį. Tačiau reikėtų žinoti, jog bet koks medis šiam tikslui netiks. Todėl dažniausiai reikės ieškoti specifinio gaminio. Žinoma, tai nėra retas dalykas ir surasti nebus sudėtinga. O ir pasirinkimas gali būti pakankamai platus, tačiau kiekvieno varianto kaina skirsis ir ji gali svyruoti netgi kelis kartus. Todėl reikėtų turėti aiškius prioritetus, kurį variantą pasirinkti. Pavyzdžiui, mediena pirties grindims turi pasižymėti dideliu atsparumu drėgmei. Todėl ji yra kartais impregnuojama arba padengiama specialiu laku. Dėl ko automatiškai išauga ir tokio gaminio kaina. Tačiau kitu atveju jos tarnavimo laikas bus pakankamai neilgas. Aišku, galima taikyti ir kitus techninius sprendimus bei po grindimis kloti specialias dangas. Bet tokie variantai taip pat kainuos papildomai. Todėl kiekvieną atvejį reikėtų vertinti individualiai. Kaina taip pat gali priklausyti ir nuo konkrečios medžio rūšies. Pavyzdžiui, geriausiai pirtims tinkantis maumedis yra pakankamai nepigus. Todėl nemaža dalis žmonių vietoj jo renkasi kitų spygliuočių produktus. O jeigu bus taikomi nestandartiniai įrengimo sprendimai, tai ir jiems reikalingos medienos kaina gali būti didesnė. Taigi, faktorių, kurie lemia finansinį aspektą yra pakankamai nemažai.

Kiek laiko tarnauja pirties lentos?

Aišku, jos yra nuolat veikiamos nepalankių sąlygų, tai ir temperatūros pokyčių, ir drėgmės. Būtent todėl garinėse pirtyse natūralus medis yra praktiškai nenaudojamas. Kadangi ten jo tarnavimo laikas būtų pakankamai trumpas, todėl toks variantas nebūtų labai praktiškas. Tačiau saunose, kur vyrauja didelis karštis, geresnės alternatyvos praktiškai nėra. Žinoma, tarnavimo laikas kiekvienu atveju gali labai skirtis priklausomai nuo kelių pagrindinių aspektų. Vienas iš jų būtų medienos rūšis, kadangi visos jos pasižymi unikaliomis savybėmis bei skirtingu atsparumu aplinkos poveikiui. Tačiau dar didesnę įtaką turi tai, kaip pirties mediena yra apdirbta ir kaip ji prižiūrima. Todėl norint maksimalaus tarnavimo laiko neretai ji yra impregnuojama arba padengiama laku, kas apsaugo medį nuo drėgmės. Žinoma, tam reikia naudoti specialias priemones, kurios pritaikytos atlaikyti didelį karštį. Aišku, įtakos gali turėti ir nenaudojamos pirties vėdinimas ir kiti panašūs aspektai.

https://www.vilniausmedienoscentras.lt/produktai/pirties-mediena/